Google

bıldırcın yumurtası ne zaman çıkar

Başlatan mehmet kara, 12 Haziran 2012, 17:32:40

« önceki - sonraki »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
bıldırcın kolay cıkar su kabını büyütmeniz yeterli uzakdan gözlemleyin cok fazla buhar oluyorsa su kabı cok gelmişdir az kücültün derim o zaman

50 lt lik saklama kabına 1lt dondurma kutusu koyacam yeterli olur umarım Mesajı Paylaş

hadi hayırlı mehmet bey sabırsızlıkla bekliyoruz resimleri inş.sağ salim dünyaya gelirler Mesajı Paylaş
osmanulusoy@sdu.edu.tr

http://www.facebook.com/#!/osman.ulusoy

az önce baktım hiç hareket yok Mesajı Paylaş

2 haziran koydum dediniz koyduğunuz günü saymazsanız daha bugün 16nci gün desiniz bende çarşmaba günü çıkarlar diye biliyorum .koyduğumuz gunü sayıyormuyuz yoksa sayılmıyomu tam bılmiyorum az daha sabredin Yüce Rabbim boş çevirmez emeklerimizin karşılığını verir inş. Mesajı Paylaş
osmanulusoy@sdu.edu.tr

http://www.facebook.com/#!/osman.ulusoy

2 haziran koydum dediniz koyduğunuz günü saymazsanız daha bugün 16nci gün desiniz bende çarşmaba günü çıkarlar diye biliyorum .koyduğumuz gunü sayıyormuyuz yoksa sayılmıyomu tam bılmiyorum az daha sabredin Yüce Rabbim boş çevirmez emeklerimizin karşılığını verir inş.

inşallah emeklerimiz boşa gitmez Mesajı Paylaş

2 haziran koydum dediniz koyduğunuz günü saymazsanız daha bugün 16nci gün desiniz bende çarşmaba günü çıkarlar diye biliyorum .koyduğumuz gunü sayıyormuyuz yoksa sayılmıyomu tam bılmiyorum az daha sabredin Yüce Rabbim boş çevirmez emeklerimizin karşılığını verir inş.

inşallah emeklerimiz boşa gitmez

Isınız normal şartlarda seyir ettiyse 20 haziran günü sağ salim çıkımları alırsınız. Başarılar. Mesajı Paylaş
İzmir/Bayraklı/Çaymahalle
0 507 763 99 97

inşallah emeklerimiz boşa gitmez

Isınız normal şartlarda seyir ettiyse 20 haziran günü sağ salim çıkımları alırsınız. Başarılar.

makinaya koyduğumuz günü saymıyoruz o zaman yarından sonra çıkacaklar inşalah Mesajı Paylaş

Evet makinaya koyduktan 24 saat sonra 1 gün oluyor. Mesajı Paylaş
0 507 763 99 97

az önce makinamın yanına gittiğimde makinadan cikcik sesi duydum dikkatli baktığımda yumurtalardan biri hareket ediyordu ama hiç civciv yok acaba çıkmayamı çalışıyo Mesajı Paylaş

az önce makinamın yanına gittiğimde makinadan cikcik sesi duydum dikkatli baktığımda yumurtalardan biri hareket ediyordu ama hiç civciv yok acaba çıkmayamı çalışıyo
cevap verebilcek kimse yokmu acaba müdahale etsemmi beklesem mi ? Mesajı Paylaş

Müdahale etmeyin 6 saat içerisinde küçük bir hava deliği açacaktır. Mesajı Paylaş
0 507 763 99 97

bu sabah kalktığımda 35 tane civciv çıkmıştı akşam üstü boş kabukları topladım diğer yumurtalardan çıt yok acaba çıkarmı başka civciv yumurtaları elle hafif ittiğimde yumurta tekrar aynı konumuna geliyor acaba ne kadar daha çalıştırayım makinamı 2 haziran 15:30 da koymuştum yumurtaları Mesajı Paylaş

Bıldırcının çıkım süresi litaritürde 16-23 gün arası yazar, benim bıldırcınlar en geç 19, gün çıktılar bu güne kadar. Bence ayın 22, si akşamına  kadar bekleyin. Mesajı Paylaş
0 507 763 99 97

makinamın fişini çektim 35tanede kaldık başka çıkan olmadı arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim
1 tane yürüyemeyen de civcivimde ne yazıkki öldü
şimdi makinamı yeniden planlamaya çalışacağım %35 verim aldım tabi boşlarla birlikte makinamın içindeki kalan yumurtaları kırdığımda ilk 4 tanesi boş çıktı bir tanesi yarım oluşmuş niye böyle oldu bilmiyorum ama yumurtalarda pek sağlıklı değilmiş sanırım viyolü 2tl ye almıştım 10 viyol 13 tanesi kırılmış zaten yolda şimdi makinamı tekrar gözden geçireyim yeni çıkım yapacağım inşallah
elde 5 civcivim kaldı 29 tanesini  arkadaşlarıma dağıttım onlarda çok sevindi
Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.