Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Nem Otomasyonu Için Ne Yapmalıyım?

Başlatan Berk Demirakı, 22 Aralık 2016, 14:55:05

« önceki - sonraki »
Arkadaşlar makinamı yaptım herşey güzel gidiyor.Ama nem otomasyonu için makina almayı düşünüyorum , şimdi bazıları nem nozülü demiş , bazıları simbonun felan nem makinası demiş , aranızda el yapımı makinaya nemi otomatikleştiren bir çözüm üreten var mı?
Tam olarak nasıl yapabilirim bilmiyorum , deneyimli arkadaşlara sormak için açtım konuyu.Sıcaklıkta , termostata ampulleri bağladım , sıcaklığı otomatik tutuyor ama nemdede öyle birşey olsun istiyorum ki makinayla 18 gün boyu hiç uğraşmayayım. Mesajı Paylaş

• Gösterim 2,748 
  • Soru & Cevap
  • 3 Yanıtlar

Makineye higrostat (nem kontrol cihazı ) bağlamanız işinizi görecektir. Sonrasında bu higrostat çıkışına ister nem nozulu isterseniz sinbo buhar makinesi takabilirsiniz. Gerekli nem ayarını higrostata girdiğinizde otomatik o ayarda nemi tutacaktır. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Makineye higrostat (nem kontrol cihazı ) bağlamanız işinizi görecektir. Sonrasında bu higrostat çıkışına ister nem nozulu isterseniz sinbo buhar makinesi takabilirsiniz. Gerekli nem ayarını higrostata girdiğinizde otomatik o ayarda nemi tutacaktır.
Biraz geç bir mesaj olucak ama ben makinamı tamamladım.Simbo buhar makinesi almak istiyorum , siz galiba bir yerde mesajınızı gördüm kullanıyorsunuz , acaba bu makine ile higrostatı nasıl bağlıyorsunuz komutlandırma için?
Şimdi bu buhar makinesine boru takıp içeri buharı veriyorlarmış onu anladım.Ama içerinin nemini ölçen bir higrostat ile komutu verme işlemini hangi bağlantıyla yapıp sabit 60 a ayarlıyorsunuz?
Bende dijital var onunla ölçüm yapıyor sadece.Makineyle belli buhar yollama ayarlasam hep sabit 60 kalsa mesela olabilir mi öyle?Böylece 2. bir higrostat almam komutlandırma için. Mesajı Paylaş

Makineye higrostat (nem kontrol cihazı ) bağlamanız işinizi görecektir. Sonrasında bu higrostat çıkışına ister nem nozulu isterseniz sinbo buhar makinesi takabilirsiniz. Gerekli nem ayarını higrostata girdiğinizde otomatik o ayarda nemi tutacaktır.
Biraz geç bir mesaj olucak ama ben makinamı tamamladım.Simbo buhar makinesi almak istiyorum , siz galiba bir yerde mesajınızı gördüm kullanıyorsunuz , acaba bu makine ile higrostatı nasıl bağlıyorsunuz komutlandırma için?
Şimdi bu buhar makinesine boru takıp içeri buharı veriyorlarmış onu anladım.Ama içerinin nemini ölçen bir higrostat ile komutu verme işlemini hangi bağlantıyla yapıp sabit 60 a ayarlıyorsunuz?
Bende dijital var onunla ölçüm yapıyor sadece.Makineyle belli buhar yollama ayarlasam hep sabit 60 kalsa mesela olabilir mi öyle?Böylece 2. bir higrostat almam komutlandırma için.

Sizin aldığınız termostat markası ve kodu nedir ? bazı markalar full oluyor ısı ölçümü+motor kontrol timer+nem kontrol ama sizin elinizdeki sadece ısı kontrollu termostat ise harici bir adet higrostat ve soğuk buhar makinesi sinbo almanız gerekecektir. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.