Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

bahçeye bıldırcın kafesi yapmak istiyorum

Başlatan uğur düzgün, 16 Nisan 2012, 12:17:01

« önceki - sonraki »
merhaba bahçeme güzel bir bıldırcın kafesi yapmak istiyorum şöyle 10 adet besliyeceğim fakat güzel bir kafes nasıl yapabilirim neleri tavsiye edersiniz malzeme olarak yardımcı olursanız sevinirim

SAYGILAR... Mesajı Paylaş

Yumurta'dan Piliç'e  Niksar'lı ;)
  • Gösterim 7,633 
  • Bıldırcın
  • 4 Yanıtlar

Bahceye Yapacağım Demişsiniz. Öncelikle Suya dayanıklı bir malzeme olması lazım. Bu konuda size 20mm osb önerebilirim. Bunu bigüzel yağlı boya ile boyadıktan sonra diyecek söz yoktur. Kafesin yüksekligi kısıtlı olmalı mesala 40 50 cm yükseklik iş görer. neden bukadar kısa diye sorarsanız yükseklik fazla olduğunda bıldırcınlar içmaya çalışır ve kafalarını yara yaparlar. kümesin tabanı temizlik açısından telli olması ve çekmece sistemi olması tercihimdir Mesajı Paylaş

evet bahçenin bir köşesine yapmak istiyorum tabanını bu güvercin ızgarasından döşesem uygun olurmu ? yükseklik dediğiniz gibi 40 50 güzel fakat 10 bıldırcın için kafes kaça kaç olmalıdır birde kafesin içine yuva vs neler koymam gerekiyor.     

SAYGILAR.... Mesajı Paylaş

(http://bit.ly/c25MCx)

bu sekilde tasarlayabilirsin Mesajı Paylaş

abi abi teşekkür ederim cok güzel çizmişsin tam istediğim bir kafes diyebilirim sağol abi :) Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.