Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Yumurtadaki Embriyo Ve Cevirme İşlemi

Başlatan muhammet ali temel, 26 Mart 2012, 23:48:34

« önceki - sonraki »
kuluckadakı yumurtayı kac gun cevirmesek embriyo ölür? yada kesin ölürmü cevirmeyince ? Mesajı Paylaş

• Gösterim 5,496 
  • Yumurta
  • 7 Yanıtlar

ben 4 nisan da fındık kuluşka makineme atilla beyden açık arttırmada aldıgım 60 yeşil yumurtaların 58 ini geişim sepetine anca sıgdıra bildim.
2 side çıkım sepetinde yan şekilde yatıyor.
sonucunu 25 nisanda görecegiz Mesajı Paylaş
0532 3338659

Hayırlı olsun.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

makinamı denemek için bıldırcın yumurtası arıyordum pet şhopcuya sordum bana yandaki çicekciye slm ımı söyle sana yardımcı olacakdır dedi.  şaşırdım neyse çicekciye gittim adama bıldırcın yumurtası sordum kaç adet lazım dedi 5-10 tane dedim ne yapıcaksın diye sordu . kuluçka makinasında deneme yapıcağımı söyledim
   neyse adam beni dükkanın arkasına götürdü bahçede cins cins kanatlı adam da bu iş le uğraşıyormuş makinasını gösterdi el yapımı kendi yapmış neyse dedimki   abi yumurtaları neyle çeviriyosun die sordum adam dediki niye çevireyimki dedi çevrilmesi lazım dedim en az günde 2 kez de olsa. adam dediki içerideki sürkülasyon güzel dedi gerek yok dedi peki bu şekilde verim alabiliyormusun die sordum burdaki bütün kanatlılar bu makinanın ürünüdür dedi hatta makinadan bi ördek yumurtası gösterdi yumurtayı delinmiş çımak üzere siyahda bi ördekdi :)  adam 2 seneden beri böyle çıkım alıyormuş. yumurtaları çevirmeden. anladımki adam bu işi bilinçsiz yapıyo bence ama nasıl çıkıyo anlamadım.
   acaba makina arkadaşınınmıydı başkasımı ilgileniyordu baya acamiydi adam termostadın nem ölçerin markasını sordum bilmiyordu üstüne bant yapıştırmış okuyamadım.
yumurta içinde arkadaşını aradı 5-10 adetle uğraşamam dedi. oda saolsun makinadan 1 tane bıldırcın yumurtası verdi soğutmadan götür dedi 5-6 günlük olduğunu söyledi.  eğer bu makina gerçekden bu adamınsa 2 yıldan beri yumurtaları çevirmeden verim alıyormuş. Mesajı Paylaş
herşey cücükler için

Hmm ilginç ! Mesajı Paylaş

Benim Tix-9 da 30 yumurta vardı,Coğu zaman hiç cevrilmedi,Bazi günler günde 1 kere cevrildi, 19 civciv cıktı,9 u dölsüzmüş, 2 si yumurtada ölmüş, ve soğuk odada idi makine, Yani demem oki bence cevirme cok büyük bi önem arz etmiyor, Mesajı Paylaş

yumurtları çevirmedende çıkım alırsınız. Ama çerirk 25 yumurtada 20 olur çevirmeden 18-15 olur. Çevirmenin amacı embriyo zara yapısmasın Mesajı Paylaş

Bunları okuyunca şöyle düşündüm; gerçekten de çevirme işi çook abartılıyormuş, zaten asıl idolümüz tavuk da o kadar aşırı sistematik (45 sağa 45 sola) ve 2 saatte 1 falan çevirmiyordur. Allah'ın hikmeti yapıyor hayvancağız... Ama olmazmı ufak da olsa verimde düşüş, tabiki olur... Mesajı Paylaş
[pre] [color=blue][size=12pt][font=georgia] :) Dikkat KanatlıSever Var! :)[/font][/size][/color]

[/pre]
  [url=http://aseven97@hotmail.com]aseven97@hotmail.com[/url]

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.