Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Hileli kuluçka sonuç;

Başlatan arbay, 06 Nisan 2012, 17:51:12

« önceki - sonraki »
Doğal kuluçka bolumunde açtiğim konunun ilyas şen abimin isteği úzerine sonucunu sôylúyorum... Folluk ta yumurta birikme sonucu tavuklardaki annelik iç duygusu harekete geçmekttedir..yani biriken yumurtalar tavuğun kuluçkaya duşmesini sağliyor.. Site úyelerinden; murat ûnlü, hasan kervan ve mustafa bulut'danda aldiğimiz bilgiler işiğinda folluktan yumurtalari toplamazsak tavuklar çok kolay bir şekilde kuluçkaya düşuyorlar... Lorinler bile... Lorinler bilindiği uzere yumurta tavuklaridir kuluçkaya kolay kolay duşmezler bazi kaynaklarda hiç dúşmedikleri soylenilir fakat tek tuk duştukleri soylenilir o da birikmiş yumurtalar uzerine... Ayrica "hileli kuluçka" adli konuda  alçidan sahte yumurta koyarsam demiştim sahte yumurta olmuyor normal yumurta konulmalidir... Mesajı Paylaş

• Gösterim 14,117 
  • Tavuk
  • 30 Yanıtlar

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

Siz Denedinizmi bunu? Mesajı Paylaş

Ben teşekur ederim ilyas abi... Muhammet abi evet... Mesajı Paylaş

Benim Cücelerdede Denicem Bunu Olursa Hoş olur Mesajı Paylaş

muhamet abi sonucu bana da derseniz çok mûteşekir olurum..... Mesajı Paylaş

Elbette Burada Paylaşırım :) Mesajı Paylaş

Cüceler zaten yaz kış gurk olmuo mu? abi :) Mesajı Paylaş

Öncelikle merhaba ben bu yolu geçen yıl denedim ve kesinlikle oluyor tavuğum hint kırmasıydı 2 yıldan beri kuluçkaya yatmıyorudu bu yöntemle yattı bence herkes denesin Mesajı Paylaş

selamun aleyküm bana hint tavuğu lazım satılık hintlerin varmı..m.arif bayram :) Mesajı Paylaş

Aleyküm selam ben bu sene hint satmayı düşünmûyorum çünkü satacaklarım palazken deprem de öldü... Ama önümüzdeki sene inşallah satarım... Şu anda 50 hint yumurtası kuluçkada 21 mayısta çıkacak... Mesajı Paylaş

peki başka cins varmı ben hakkariden :) Mesajı Paylaş

daha ôncede sitede birkaç yerde belirtmiştim depremden dolayı kanatlı satışı yapmayacağîmı ben şu anda vanda değilim tavukları bu yıl sadece bir sáat gördüm... Malay campines atak s ve Kôy var.. Sizde ne var size bir kaç yer sôylüyeyim.. Hakkaride köylerde çok ucuza tepeli tavuk ve kôy tavukları bulmak mümkün... 5 tl ye alabileceğin yerler var biraz araştır derim.... Mesajı Paylaş

abe 2 tane fizanım vradı 3 tanede hint vardı kümese köpek dadandı hepsni telef etti etrafta var ama ben hintt çok svyrm hep kuluçkaya yatıyrlar hinlerdn bahsettiniz ddm blki hsatılık hintlerin vardr..bide netten istesem buraya gelinceye kadar ölmezler deglmi :)
Mesajı Paylaş

Yok yok ölmazler hakkaride çok var bulursun bir tane araştır derim Mesajı Paylaş

peki senn civciv lerin hangi ırktan :) Mesajı Paylaş

50 tanesi 21 mayısta çıkacak çıkanlar ve satın aldıklarım 9 broiler 18 köy ve dört denizli... Doğuda cok ucuz ben gevaşin köylerinde 7 tl ye 5 tane tavuk aldîm pazarlık yapsaydım 5 e inerdi... Van atatürk stadının karşisinda bir hayvancı vardı her cins mevcuttu... Depremden sonra kapandı... Belki bilirsiniz gevaşta yumurta veriyorsunuz adamlar makinaya atıyorlar 10 tanesi 5 tl ye çıkartiyorlar. Size yardım edebilirim hint konusunda... Bir de internet te araştırın sahibindende vanda hint civcivleri satan bir yer var mış ordan veriyorlar.. Hangi ilçe ve mahalle bana özelden atın size yardımcı olayım . Mesajı Paylaş

7 ve 5 tl tavuk almışsın valla buralarda çok pahalı sormadk yer bırakmadım vanada hiç yolum düşmüyo toksa alırdım :( Mesajı Paylaş

Abi burdada pahalli sen kôylere git çok ucuza bulursun. Mesajı Paylaş

abi aslında ben öğreciyim çıkamıyorm pek fazla sen getrdin dye söyledm blki yardımcı olursun diye.. Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
abi aslında ben öğreciyim çıkamıyorm pek fazla sen getrdin dye söyledm blki yardımcı olursun diye..

sen öğrencisin iy, hoş,güzel de yatılımı okuyosun... Mesajı Paylaş
herşey cücükler için

yok ewim burda??
Mesajı Paylaş

bende ogrenciyim ama vanda değil ondan. Mesajı Paylaş

nerde okuyorsun ünv mi:?
Mesajı Paylaş

Yok abi ya lise. Sitede var... Mesajı Paylaş

peki kardeşim senin makinan varmı kuluçka :))
Mesajı Paylaş

Yok kardeş ama gelecek mayısın sonunda inşallah. Mesajı Paylaş

otomotikmi:) Mesajı Paylaş

Evet. Mesajı Paylaş

kardeş facen varmı ver bi eklym. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.