Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Döllü Yumurta

Başlatan Doran ay, 23 Kasım 2014, 14:18:54

« önceki - sonraki »
bilen varmı tavuk 1 kere çiftleştiğinde kaç tane yumurtası Döllü olur ? Diyelimki bir kere çiftleşti ilk yumurta döllü ikinci gün çifleşmedi ama yumurta yaptı yine Döllü yumurtamı oluyor ? Eyer öyle ise kaç gün çifleşmeden Döllü yumurta verir. Mesajı Paylaş

• Gösterim 8,852 
  • Soru & Cevap
  • 8 Yanıtlar

ilk 2-3 yumurtası dölsüz olur.sanırım 7-10 gün döllü olur.
birazda horozun yaşı ve beslenmesi ile ilgili, ama en azından 4-5 yumurta kesin döllü olur. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Açıklama için teşekkürler. Horozun yaşı beslenmesi tavuğun ilk yumurtaları değilse  bir çiftleşmede kaç gün Döllü yumurta veriyor onu sordum cevap Verdiğiniz için çok Sağolun  ozaman ortalama  7 gün diyoruz . Mesajı Paylaş

Arkadaşlar ben denemiş oldum Şöyle ki;
Horozumu bir arkadaşa verdim geldiği gün tavukla çiftleştiğini gördüm 23-24 saat sonra yaptığı yumurta döllü çıktı bir hafta sonra tekrar arkadaşa verdim horoz gittikten sonra 14 gün (2 hafta ) yumurta biriktirip makinaya koydum 1. haftada-kiler döllü çıktı 2. haftada kiler dölsüz çıktı.
Horoz tavukların yanında 1 hafta kaldı
Burada horozun genç olması yeni yeni çiftleşmeye başlaması - yönde bir durum olabilir şöyle ki daha önce internette okumuştum (sperm üretmeye) başlamamış olabilir
Birde döllenmenin kış aylarında olumsuz etkilendiğini de okumuştum
Bunlar tavukların cinslerine göre değişen durumlardır.
Bazı tavukların 5 aylıkken yumurtlamaya başlaması bazılarının 8 aylık olunca yumurtlaması gibi Mesajı Paylaş
İman ki o cevher ilahi ne büyüktür imansız olan paslı yürek sinede yüktür.
necip_sahin@mynet.com
Karabük / 1960 
Tel : 0 505 809 91 13
Beslediğim Canlılar : Jumbo, Albino bıldırcın,  Minyatür Habeş,  Serama

Doran hanim sorunuzun tam cevabi ilk ciftlesmeden  en az 8 gun sonra yumurtalar dollenir... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Anlatamadım galiba arkadaşımız da Yazmış.misal horozumuz bugün çiftleşti ve horozu kümesten yada Başkasına verdik kümeste başka horoz yok tavuk hergün yumurta yapıyor diyelim çiftleşmeden sonra kaç gün Döllü yumurta verir. Yani kaç yumurtadan civciv çıkar Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Anlatamadım galiba arkadaşımız da Yazmış.misal horozumuz bugün çiftleşti ve horozu kümesten yada Başkasına verdik kümeste başka horoz yok tavuk hergün yumurta yapıyor diyelim çiftleşmeden sonra kaç gün Döllü yumurta verir. Yani kaç yumurtadan civciv çıkar

Horoz ile tavuk aynı kümes içerisin de bulunduğu süre zarfında günde çifleşme en az 10 kere olabiliyor.Sonrasın da tavuğu horozdan ayırıp altından gelen yumurtanın döllü olması Horozun yaşı ile de çok önemlidir.Benim takibim ile tavuğu ayırdıktan sonraki 4 yumurtası döllü sonrakiler dölsüz çıktı. ;) Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Anlatamadım galiba arkadaşımız da Yazmış.misal horozumuz bugün çiftleşti ve horozu kümesten yada Başkasına verdik kümeste başka horoz yok tavuk hergün yumurta yapıyor diyelim çiftleşmeden sonra kaç gün Döllü yumurta verir. Yani kaç yumurtadan civciv çıkar
Tek çiftleşmede yaklaşık 7-8 yumurta dölleniyor.Ve spermlerin yumurtalara ulaşma süreside yaklaşık 7 gün.Çiftleşme olduğunda hemen ertesi gün dünyaya gelen yumurtalar döllü olmuyor. Mesajı Paylaş

Soruyu yanlis anlamisim,kusurumuz af ola, daha oncedende dedigim gibi ilk ciftlesmede en az 8 gun sonra yumurtalar dollenir ve ortalama yine 8 yumurta dollenmis olur,fakat bu hayvanlarin saglik ve yasina gore degisiklilik gosterebilir... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.