Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

kuluçka makinası yapmak istiyorum

Başlatan yusufcan, 14 Nisan 2012, 01:04:20

« önceki - sonraki »
 arkadaşlar aranıza yeni katıldım kuluçka makinası yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim Mesajı Paylaş

yuca
  • Gösterim 11,090 
  • El Yapımı Kuluçka Makineleri
  • 15 Yanıtlar

kimse yokmu  Mesajı Paylaş
yuca

Önce Malzemelerini Hazırla Sonra Yapalım Makinayı :) Mesajı Paylaş

merhab  hayırlı ugurlu olsun  diyelim  umarım  malzemeleri  biliyorsundur  bilmiyorsan formada  ne lazım oldugunu  bula bılırsın ama ılk  önce kafanda tasarla  nasıl  yapmak ıstedıgıne kendın  kara  ver sonra  başla  kolay  gelsın  Mesajı Paylaş

malzemelerimi tamamiylen hazırladım dijital termostat 5 adet ondalıklı piyasadadaki her markadan  piliç çevirme motoru 4 adet sankyo dişlimotor 7 adet zaman rölesi tense erf 09 dijital termometre higrometre gösrergeli 2 adet anlayacagınız en iyi olan ne varsa elimde olsun istedim belki size saçma gelmiş olabilir ama daha önce mc sanayi denilen o heriften kazık yedigim günden beri kendim 1 kuluçka makinası tasarlamak istedim en iyisinden ben balıkçıdan aldıgım balıgı degil kendi tutugum balıgı yemeyi tercih ediyorum şimdi sizlerden istedigim yardım şu kuluçka makinası kabini olarak sıtrafor köpük kutu kullansam nasıl olur Mesajı Paylaş
yuca

Olurda Alabilirsen Saklama Kabı Al 30Tl Civarında Mesajı Paylaş

ben dolap tipi düşünmüştüm deneme olarakta 5 cm lik sıtrafor ilaç kutusu kulanmak istedim internette erzurumlu bir vatandaşın yapmış oldugu makinadan esinlendim binevi taklidini yapaçam pıroje şu lanba ısıtmalı olacak ilk etapta manüel çevirmeli olacak dışardan su takviyesi yapılarak kapagı açmaya gerek duyulmayacak alta bir delik üstede ikinci bir delik açılacak altaki deligin önüne fan konulacak fanın iki kenarında ve üstünde tolam üç anpül olacak her iki kenar anpüllerin altında su kabı olacak şimdi sorun şu fan sürekli çalışsın deniliyor kuluçka süresince çalışması herangi bir arıza teşkil etmezmi termostata baglı çalışsa nasıl olur bir çok arkadaş kuluçka makinası kullanıyor zaten bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim abilerim kardeşlerim Mesajı Paylaş
yuca

arkadaşlar fikirlerinizi almak istiyorum Mesajı Paylaş
yuca

Yusuf hazırlayacağın herşey yapacğın makinanın boyutu ile önemli önce neyde yapmak istiyorsun kac cm ye kac cm olcak ufak şöyle 20 yumurtalık kablama kabından yapacaksan bence içeriye hava girsin diye yapacağın deliklere fan koymana gerek yok

2. olarak büyük makinalarda fan devamlı calısır termostatla alakası yoktur devamlı calısmasınında zararı yoktur sadece aklında su olsun yumurta canlıdır sen makinaya koyar koymaz temiz hava istiyecektir içinde canlı olusmaya basladığında temiz  hava isteğide artacaktır senin koyacağın yumurta adetine göre ayarlama yapacaksın fan delik vs Mesajı Paylaş

Metin bey güzel açıklamış sağolsun. Yusuf kardeşim eğer strafor koli kullanacaksan bütün ekipman kapakta olmalı. Strafor koli ampul ısıssı ile çabuk eriyebilir. Başka rezistans modellerini kullanman daha iyi olur.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

abi zaten elimde 3 çeşit kablo rezistans telide var bizim burda sogutma ürünleri satan bir yer var kuluçka makinası için ne ararsanız var  var fazlasıylan ben  malzemelerimin hepsini ordan aldım  Mesajı Paylaş
yuca

bu arada ikinci el saglam 30 yada 50 yumurtalık tam otomotik bir kuluçka makinası bula bilirsem alacam malum sezonluk hevesimizi kaçırmayalım degilmi havalar sıcak olmuşken Mesajı Paylaş
yuca

ilyas abi yapmak istedigim makinanın iç ölçüsü derinlik 45 cm genişlik 40 cm uzunluk 55 cm tek raf tam otomotik sistemi yada bulabilirsem belki mini buz dolabıda olabilir Mesajı Paylaş
yuca

yusuf kardeş elinde okadar malzeme var. neden hazır satın almak istedin 2.bence sen bu azimle makinanın kralını  yaparsın bence. sitede çeşit çeşit hertürden el yapımı makina var nasıl yapıldığıda açıkca yazılmış sen en iyisi saklama kabından yap 30 lt relik saklama kabı ben 2 hafta önce 9 tl ye almıştım. kolay gelsin Mesajı Paylaş
herşey cücükler için

piyasada gördügüm kadarıylan saklama kabından yapılan kuluçka  makinaları genelde tix9 kuluçka makinası yöntemli peki bana sadece kısa yoldan bu makina nın nasıl yapılması gerektigini anlata bilirmisiniz taklidi aslı gibi verimlimi şu anda sizlerden alacagım denenmiş bilgilerinizi toplayıp kendimde hemen işe girişicem deneyecem ama yanılmak istemiyorum Mesajı Paylaş
yuca

degerli arkadaşlar bugün 2 el 30 yumurtalık fındık kuluçka makinası aldım satan kişi  makinam 4 aylık 3 sefer kullandım dedi çıkım yüzdesinin yüksek oldugunu bildirdi yakınımdaki bir ilde oldugu için elden teslim alacam aynı makinayı kullanan arkadaşlar varsa bana referans verirlerse sevinirim makina hakında makina söyledigine göre lanba ısıtmalıymış Mesajı Paylaş
yuca

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.