Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Folluğuma Fareler Dadandı, Yardım Edin Lütfen :/

Başlatan Zafer Aytekin, 10 Ekim 2016, 20:52:23

« önceki - sonraki »
Folluğuma fare dadandı ve yumurtalarımı çalıyor. Bu duruma şahit oldum. Lütfen bana çözüm yolu önerin. Teşekkürler
Mesajı Paylaş

• Gösterim 3,315 
  • Soru & Cevap
  • 8 Yanıtlar

Kümes etrafına zehir koymanız gerekir.Tavukların ulaşamayacağı plastik boru içlerine pasta diye bilinen zehirleri makas ile 4 eşit parçaya bölüp çeşitli yerlere koyabilirsiniz en etkili zehir ve çözüm fare pastasıdır.

Not : Elinize eldiven giyerek zehirleri bölünüz aksi taktirde elinizin kokusu pastaya bulaşırsa fare kesinlikle yemiyor.
Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Biraz vahşimsi olabilir ama ben un ve alçıyı toz halinde karıştırarak bölüm bölüm koymanızı tavsiye ederim. fareler en çok tahıl benzeri maddelere geliyo. alçıyı toz yiyecek midesinde poffff :) Mesajı Paylaş
Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana 1 yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur. Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur. Konfüçyüs

Evin bodrum katini kümes olarak kullanıyorum. Taban toprak, bina 60-70 yillik beton bina. Zehir ve alci koyamam koyarsam bundan kendi hayvanlarım d nasiplenir. Ben daha çok follugun nasil olmasi gerektiği konusunda fikir istiyorum :) Mesajı Paylaş

Fare nin giremeyecegi tarzda bir folluk tasarımı yok Zafer bey farenin giremedigi folluga zaten yumurtlamak için tavuk ta giremez ancak Recep Bey in veya Mustafa Bey in dediği şekilde mücadele edebilirsiniz  ya da tavuklarin ulaşamayacağı yerlere fare kapanlari kurarak bu durumla başa çıkabilirsiniz. Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Bizimkilerde keşke yumurtalarımı çalsalar ,yemleri yeseler.
Her gün bir tavuğumu yiyiyor şerefsizler, kümesin önüne köpek bağladım yinede gelip giriyor ve öldürüyor, sinir harbi yaşıyoruz hergün.
Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

Zafer bey geçmiş olsun inşallah daha ağır kayıplar vermezsiniz. Bu yaz başıma durumunuzun daha ağırı geldi, özenle yetiştirmeye çalıştığım bufflarımı ve köy piliçlerimden toplamda 12 adedini fareye kaptırdım ve kesin çözüm olarak resimlerini paylaştığım önlemimi aldım. Tavsiyem biraz masraf edip tabana komple güzel bir beton atmanızdır. Kolay gelsin.

Hayvanlarım görünen salmamda 7/24 açık olduklarından namussuz itinayla seçip seçip götürmüştü. Bu işlemden sonra hayvanlarım gene 7/24 açık çok şükür bir sıkıntı olmadı.Ancak girebileceği kapı altları gibi noktaları dahi tıkamalısınız. Mesajı Paylaş

Güzel olmuş Yücel bey, elinize sağlık. Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

Teşekkürler, Murat bey elimizden geldiği kadar. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.