Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Tavuk Bugday Yemek Istemiyo

Başlatan Yılmaz Tunçer, 20 Haziran 2016, 23:10:58

« önceki - sonraki »
Tavuk diger tavuklar gibi yem yemek istemiyo peynir,Et yemek istiyo bugday atınca küsüyo et verince seviniyo Mesajı Paylaş

Rhode Island Red !
  • Gösterim 7,020 
  • Tavuk
  • 2 Yanıtlar

Beslenme alışkanlıkları ile ilgili bir durum.tavukların ne yediğinin ve nasıl yediğinin bir önemi yok mühim olan çok çeşitte beslenmesi diye dusunulebilir nispeten dogrudurda unutulmamalıdır ki evsel artıklar tavuk için kısa vadede yararlı olabilir ancak uzun vadede evsel atiga dayalı bir beslenme biçimi çeşitli sıkıntılara yol açmaktadır.bunlardan biride sizin başınıza gelen tahıla olan yatkınlığın kaybolmasi...Evsel atıklar kesilip birkaç zaman tahıl yemeye zorlanmalidir gida cesitliligi ihtiyacida sebest dolasim yontemiyle karsilanmalidir.tahıl yeme alışkanlığı kazanildiktan sonra fazla olmamak kosuluyla ara ara evsel atık verilebilir.
not: et peynir süt yoğurt gibi yüksek proteinli gıdaların yoğun biçimde verilmesi başta gut hastalığı olmak üzere bir çok hastalığa yol acmaktadir
Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Benimkiler de yumurta yemi ve mısır kırığını yer, buğdayı bırakır  :D
Ben artık bakıyorum kümeste buğday var ,yem koymuyorum.
Aç kalınca buğdayı tüketmek zorunda kalıyorlar maalesef.
Belki iyi bir çözüm değil ama yapacak başka birşey yok.
Birde hayvana göre alışkanlıkta değişiyor olabilir.
İspenç horozumda sadece buğday yemeyi tercih ediyor  ;D
Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.