Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Tavuklarda Korku Ve İştahsızlık

Başlatan Ayşe Yılmaz, 19 Ocak 2015, 10:18:40

« önceki - sonraki »
Recep Bey; gerçekten cook teşekkür ederim öneriniz için. benim buradan alacağım arpa ve mısır GDO'lu olacak ama.. 
bu arada Niran Hn ile görüştüm. karaciğer problemı olmadığını, Nilverm kullanmamı tavsiye etti. içim rahatladı diyebilirim.Yarın veterinerlik ilaçları satan bir yere gidip önerdiğiniz vitamini ve Nilverm alacağım. Umarım bunlar işe yarar.
Evet salma olarak bakıyoruz. kaldı ki kümesin (evin bodrum katı) zemini de toprak. hep toprak yediklerini görürüm orada.

Mesajı Paylaş

Ayşe hanım gdo lu olmayan bir ürün söylermisiniz bana  :) patates,domates,pirinç hiç tüketmiyormusunuz bunlarda gdo nun hası var ne yazıkki, bir yerden kaçsanız diğerine yakalanırsınız. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Siz de haklısınız :) :) :)

bir de kemik unu duydum onu sordurdum arkadaşıma ama orada yokmuş. kemik unu da protein ihtiyacını karşılıyor imiş.. ama bulamayacağım sanırım. Mesajı Paylaş

Bütün konuyu okudum ve Sorunun ne oluğunu henüz anlamadım Suan eğer tüy de ise ve extra kuvvetli hayvanların yanında kalabalıkta ise extra strese girecek ve yem yemeyecektir ve yine bunun neticesinde zayıf düşecektir bu dönem uzun sürüncede kendiliğinden yemeyi bırakacaktır hastalıkta olmayabilir. Böyle durumlarda eğer kuvvetli hastalık belirtisi yoksa kesinlikle antibiyotik kullanmanızı önermem sebebi ise komple kümesiniz için bakteri tekrarlamalarında antibiyotik direnci artacağından bir sonraki sefer daha kuvvetli gelecektir. Eğer teşhis varsa tabiki antibiyotik kullanılabir. Benim böyle durumlarda ilk yaptığım superVit ve depomin + besi yemini puding kıvamında kasıkla beslemek eger 3 gün içinde bir değişiklik olmazsa ozaman antibiyotik tedavisine başlanabilir.

Fakat Recep beyinde dediği gibi önce hem hasta tavugun hem kümesin korunması için ayrı bir yere almalısınız. Mesajı Paylaş
Hobby Zaman öldürmek değil; Hayata zaman ayırmaktır..

info@saf-kan.com

Kemal Bey,

inananın ben de ne olduğunu hala anlamış değilim.
Hala yemiyor gündüzleri. diğer tavuklardan ürkekliği devam ediyor. yese bile çok sevdiği şeyleri örneğin tavuk derisi, kırmızı et, ceviz vs.. akşamları kutu ile eve alıyorum o zaman önüne koyduklarımızı da yiyor. fazla antibiyotık kullanmadım ben de ne oldugu belli olmadığı için. diğer bir tavukta da aynı belirtiler var ama ona öyle özel bakım yapmadım o buna nazaran daha fazla yiyor çünkü. onunda kafasının üstündeki ve gagasının altındaki tüyler yenileniyor. evde baktığım tavuğun göğüs kemiği ilk günlere nazan daha iyi sanki. ilk başlarda daha ele bıçaksı geliyordu. şimdi sadece göğsünün önünde sivri bir çıkıntı elime batıyor blue çağına giren erkeklerin adem elması kemiği elime geliyor kemik bir çıkıntı şeklinde. arka taraflara doğru ise kemik bıçak sırtı gibi değil.
ben de stresten diye tahmin ediyorum ama emin de değilim. her aksam sarımsak veriyorum artık hayvan da bezdi. birkaç gün ara vermeyi planlşıyorum nasıl olsa en azından akşamları evde kendisi yiyor :) durum böyle.. karışık :) aminosol diye bir vitamin aldım. onu vereceğim haftada 2 gün veriliyormuş. hem de diğer tavuklar nezle sanırım hapşırıyor. onlara da iyi gelecektir. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.