Google

Gurktan Yeni çıkmış Tavuk Kısa Süre Sonra Gurk Olurmu

Başlatan ilker aksoy, 06 Ocak 2015, 21:00:56

« önceki - sonraki »
Herkese selamlar
Bugün aldığım resimdeki tavuk gurkmuş. Sahipleride yumurta almak istediklerinden gurktan çıksın diye ayrı bir yere kapatmışlar.
Sahibi yerel dille gurku soğumasın diye arpa ve besi yemi verirsem yumurta yapıp hemen gurk olabileceğini söyledi.
Yakın zamanda gurk olma ihtimali varmıdır ve söylenenlere yorumlarınız nelerdir bana çok mantıklı gelmediği için soruyorum birde tavuğun ırkı yada ne melezi olduğu hakkında yardımlarınızı rica ederim

Teşekkürler Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 4,618 
  • Doğal Kuluçka
  • 7 Yanıtlar

. Mesajı Paylaş
www.kuluckadunyasi.com

Tavuk safkan koy tavuğu, Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

İbiği balta olmayan tavuklarda gurk yatkınlıgı daha fazla bu algıyı olusturan sanırım yumurtacı ırkların hemen hepsinin balta ibik olması.Buna dayanarak tavuk hemen olmasada bahara gurk olacaktır.Tabi olabilmesi içinde yumurtlaması sart.
Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Tavuk safkan koy tavuğu,
Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Teşekkürler bilgi için
Peki gurk soğumasın diye arpa ve besi yemi takviyesi verilmesi doğrumudur Mesajı Paylaş
www.kuluckadunyasi.com

Ilk defa duydum... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Yumurta yaptımı zaten gurku soğumuşturki yumurta yapıyo :)) Ben ilk kez böyle bir şey duydum ver arpayı yapsın yumurtayı hemen yine gurk olsun bu biraz şehir pardon tavuk efsanesi gibi geldi bana Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.