Google

saklama kabından kuluçka makinası fan takmak

Başlatan mehmet kara, 20 Ekim 2013, 23:42:41

« önceki - sonraki »
arkadaşlar saklama kabından kuluçka makinası na taktığımız fan tavana değilde yere doğru üflese yumurta lara doğru ne gibi olumsuzluklar olabilir Mesajı Paylaş

• Gösterim 11,713 
  • El Yapımı Kuluçka Makineleri
  • 6 Yanıtlar

Isınan hava doğal olarak yukarıda toplanır.siz fanı direk yumurtalara doğru üfletirsenir direk kendisine sıcak hava gelen yumurtalar diğerlerine göre fazla ısınır ve komplekse girer.Buda sakat çıkımlara sebep olabilir. Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

*Başarı azimle yapılan her işin sonucudur.

*El yapimi kuluçka makinası hakkında her şey.

www.kuluckadunyasi.com
aalsay_1980@windowslive.com

Fanları saklama kabın iki dar kenarının tam oratsının biraz aşagısana, fanı duvara üfleyecek şekilde
ters takın.  Hava kenar duvara hızlca çarpıp etrafa dağılcaktır Mesajı Paylaş

tek birtane 220 voltla çalışan 12cm lik kare fan var elimde tavana kaç cm aralıkla takmam gerekir
ayrıca fan 3,5 cm kalınlığında neredeyse çevirme sistemine değecek ters taksam aşağı yumurtalara doğru üfletsem diye düşünmüştüm ama sakıncali olabileceğini öğrendim dediğiniz yere taksam i
içkısmamı yoksa dış tarafa doğru mu üflemeli Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
tek birtane 220 voltla çalışan 12cm lik kare fan var elimde tavana kaç cm aralıkla takmam gerekir
ayrıca fan 3,5 cm kalınlığında neredeyse çevirme sistemine değecek ters taksam aşağı yumurtalara doğru üfletsem diye düşünmüştüm ama sakıncali olabileceğini öğrendim dediğiniz yere taksam i
içkısmamı yoksa dış tarafa doğru mu üflemeli
ben şu an kullandım makinemde ve daha önce yaptıgım makinemde hep 12v bilgisayr fanı kullandım
12v arası 1.5v kademeli adaptör ile fanının hızını kontrol ede biliyorsunuz sizin fan çok hızlı olabilir
http://www.indirdik.com/products/10943/Technomax-Kademeli-Adaptor-ACDC-1.jpg
fan doğrudan yumurtalara üflememeli yumurtanın içindeki sıvıyı kurutur makinanın içinde tatlı bir hafi esinti olmalı Mesajı Paylaş

benim saklama kabı 50 litre lik 12 voltluk bilgisayar fanı cm yetersiz gelmezmi
peki benim fanı tavana taksam genelde o şekilde yapılıyor 1 cm aşağı taksam nasıl olur acaba Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
benim saklama kabı 50 litre lik 12 voltluk bilgisayar fanı cm yetersiz gelmezmi
peki benim fanı tavana taksam genelde o şekilde yapılıyor 1 cm aşağı taksam nasıl olur acaba
fotoraf koysanız daha iyi yardımcı olurdum. yetersiz olursa fan sayısını artırsınız iki tane fanınyeterli  olacagı kanaatindeyim
benim kullandım makinede  12vluk dört tane fan var dolabın ölçüleri 150cm boy 75cm en 50cm derilik
fanlar gayet yeterli geliyor 9v enerjı ile fanların düşük devirde çalıştırıyorum
bir noktadan hava silifikasyon olmasındansa farklı bir kaç yerden olması daha iyi
fanın dogru yerini bulmak için rafların yumurta koyacagız bölmelere küçük uzun şeritler halınde kesilmiş peçete
yada poşet yapıştırıp kapagını kapatıp dışardan bakın  uçuşmasından sallanmasından anlaşır ben öyle yapmıştım Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.