Google

kuluçka makinesi çevirme sistemi yardım

Başlatan saitkaya, 10 Nisan 2013, 13:02:01

« önceki - sonraki »
öncelikle merhaba abilerim ve kardeşlerim

otomatik çevirmeli kuluçka makinesi yapmak istiyorum araştırma yaptınızmı diye sorarsanız 1 kaç konuya baktım karmaşık devreler kimi çalışmıyor kimi bilmemne diyecegim bi konuda ben açayım belki bişeyler anlarım

şimdi ilk olarak
bu motor=   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

bu motorun nasıl bi bağlantısı var kaç ucu var hiç bi yerde bulamadım sağa sola dönüyor diyorda içinde ayrı bi devremi var yoksa faz nötr deişincemi yön deişiyor bu konu

sonra sviç=   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

bunun nasıl bağlandıgı hakkında bir kaç devreye baktım oda hiç bi işe yaramadı çalıştıramadım

sonra  termostat konusunda sıkıntım yok elhamdüllihlah ama onunda çevirme röle çıkışı nasıl olmalı bi devre buldum röle istenilen saat sonra çalışıyor ve ne kdr çalışacagıda ayarlanıyor
sizin önerilerinizi bekliyorum başka bi ekipman veya devre gereklimi veya motor mu deişmeli cevaplarınızı bekliyorum
şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum...
Mesajı Paylaş

• Gösterim 7,233 
  • Makinede Çevirme Sistemi
  • 8 Yanıtlar

Bu linkte gördüğünüz motor zorlandığında ters yöne döner bir de elektrik verilip kesildiğinde tekrar elektrik verildiğinde de ters yöne dönme özelliği var. Svichler ile çevirmenin bitmesini istediğiniz yere geldiğinde motorun elektriğini kesebilirsiniz. Böylece tekrar elektrik verildiğinde bu kez ters yönde döneceği için kullanışlı olacaktır.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

ilyas abi o zaman siviç ,bu motor bide termostattaki çevirme rölesi dışında başka bişeye ihtiyacım yok deilmi acaba bunların bağlantıları nasıl oluyor abi bide o kunuda yardımcı olursan çok memnun olurum Mesajı Paylaş

sait bey öncelikle makina yapmaya başlamışşınız hayırlı olsun çevirme en zor kısmı ben bir ay yap boz yaptım ama sonunda siviç falan olayan bi sistem yaptım. 1/240 rpm bir motorla işi halletim sorunsuz çalışıyor.kolay gelsin Mesajı Paylaş
Ya Çare Sizsiniz Yada Çaresizsinizdir.

kadir bey öncelikle saolun , bu yaptıgınız sistemi açıklarsanız nasıl bi termostat nasıl motor kullandıgınızı sölerseniz memnun olurum saygılar Mesajı Paylaş

konu ile işim bitmiştir yardımcı olan kişilere teşşekkür ediyorum ev yapımı kuluçka makinesi bölümüne açacagım konuda yardımlarınızı bekliyorum Mesajı Paylaş

tüm arkadaşlara başarılar dilerim
Mesajı Paylaş

Akadaşlar el yapımı kuluçka makinası yaptım ama çevirme sistemini çözemedim 6watlık 15 kğ kaldırmalı motor aldım 15 gün sonunda motor bozuldu şimdi 60 kğ lık çift yönlü motor sipariş ettim ançak ben merkezden çeviriyorum kaldırırken sorun olmuyor ama inerken yük motora baskı yapıyor bir önerisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum tüm arkadaşlara selamlar
Mesajı Paylaş

Sorunumuzu tam anlayamadım ama bir resim atma şansınız olursa resme bakarak ayrintili bilgi verebiliriz.
Çevirme sistemlerinde ağırlık merkezi ve sürtünme cok önemlidir. Boylece motora aşiri yuk binmenis olur. Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

*Başarı azimle yapılan her işin sonucudur.

*El yapimi kuluçka makinası hakkında her şey.

www.kuluckadunyasi.com
aalsay_1980@windowslive.com

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.