Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

nestbox 120 ye yardım

Başlatan murat yüksel, 13 Temmuz 2014, 02:36:41

« önceki - sonraki »
arkadaşlar Nestbox 120 kuluçka makinası iknci el olarak aldım makinayı birkaç saat çalıştırdım ve farklı yerlerine dereceler koydum ve ısıtıcı kapandığı halde sıcaklık yükselmeye devam etti makineyi fabrika ayarlarına getirdim ve 37,5 de çalışıyor ama dereceler farklılık gösteriyor makinaya güvendiğim bir termostatla adaptasyon yaptım ve ısıyı 37,4 çektım yükselme ısısı 37,9 lara kadar çıkıyor bu makineyi kullanan abiler nedersiniz yumurta yükelmesi sistemi normale çekermi yada bir tavsiyeniz varmı saygılar. Mesajı Paylaş

• Gösterim 4,155 
  • Markalı Kuluçka Makineleri
  • 5 Yanıtlar

Makinanın bulunduğu yer önemlidir,bu sıcaklarda ısı yükselmesi olabiliyor makinanınız çatı katı,balkon gibi yerlerde ise yaz aylarında bu sorunlarla karşılaşılır.20 derece sıcaklık olan bodrum katı veya sığınak gibi yerlerde makinanınızı çalıştırın ben yaz aylarında makinamı bodrum katına indiriyorum.Tabiki makinanızda kalibrasyon bozukluğu yok ise... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

murat bey recep arkadaşımın dedigi gibi makinayı serin bir yerde  çalıştırmanız daha verimli olur.
en ideal ortam sıcaklıgı+18 ile +30 derecedir.direk güneş ışıgından koruyun.
bende bu makinayı kullanıyorum.siz makinayı fabrika ayarlarına ayarlayın yanlız nemi %50 ye ayarlarsanız daha iyi olur.
bu ayarda çalışan makina 37.1ile 38 derece arasında gider gelir.37.4 te devreyi açar 37.5 te kapatır fakat ısı 38 dereceye kadar yükselip düşer.bunlar normaldır yumurtanın ısı ortalaması 37.5 derece olur. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

münir abi tavan arasında doğru biraz sıcak oluyor ben kendi çapımda bir adaptasyon yaptım ama sen fabrika ayarlarına al dersen alırım abi makineyi kulanan sensin ustaları dinleriz abi teşekkürler Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
münir abi tavan arasında doğru biraz sıcak oluyor ben kendi çapımda bir adaptasyon yaptım ama sen fabrika ayarlarına al dersen alırım abi makineyi kulanan sensin ustaları dinleriz abi teşekkürler
murat kardeşim ben defalarca çıkım aldım.37.5 derecede daha az sıkıntı yaşadım civcivler daha saglıklı çıkıyorlar.
37.7 dereceye ayarladıgımda makina yazın 38.3 dereceye kadar çıkıyor oda pek iyi bir şey degil. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
murat kardeşim ben defalarca çıkım aldım.37.5 derecede daha az sıkıntı yaşadım civcivler daha saglıklı çıkıyorlar.
37.7 dereceye ayarladıgımda makina yazın 38.3 dereceye kadar çıkıyor oda pek iyi bir şey degil.
tamam münir abi uygulıyacagı teşekkürler ebi
Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.