Google

50 DOLARDAN 50 CENTE DÜŞEN BRAHMA BALONLARI (LEMON PYLE BRAHMA)

Başlatan atila aydın, 17 Şubat 2012, 11:52:24

« önceki - sonraki »
Bu yazımda Brahma fırsatçılar tarafından nasıl sömürülüyor ve kanatlı severler nasıl dolduruşa getiriliyor çok net ve öz bir şekilde anlatacagım
     Brahmanın popüler bir hayvan olması avrupada bu işin sabote edilmesine ve piyasanın kan emiciler tarafından bilinçsizce sömürülmesine imkan tanımaktadır....sözde "lemon pyle" brahma...Bazı kuş beyinliler banada baskı yapıp neden kulüb sitesinde "lemon pyle" brahma olarak grup açmıyorsun dediler...amaç hep aynı...özenti ve su istimal....önce şunu söyleyeyim sonra konuya devam ediyim...Devbrahma sitesinde Dünyanın kabul ettigi grupların adları ve resimleri vardır....hiç bu grupların içinde benim 3 yılı aşkın emek verdigim İŞTE SALMON BRAHMA YENİ BİR GRUP dendigini gördünüzmü.....ben kendi emegim için testleri yapılmamış bir grup açmazken 10 tl lik evet 10 tl lik bir brahma için bana grup açtıracaklar.....olmayıncada ver yansın.....
     Şimdi gelelim sömürü düzenindeki kanatlıseverlerin kanını emmeye çalışan sisteme...zibritler wyandotte...hep brahma için sonu fiyasko ile biten süreçler olmuştur...Fakat LEMON PYLE brahma bunun içinde bu çalışmalar kadar emek olmayan bir varyetedir.....BEYAZ BRAHMA İLE AÇIK RENK BUFF BRAHMANIN 3. VE 4. ALTTAN GELENİDİR...bufflarda kuyruk maviligi olanı kullanılmıştır....ve üretim giderek limon renginden çok kirli beyaza dönmüştür....o yüzden bu reklamlara inanmayın...kurnazlar ilk 50 dolardan yumurta satıp sonra 50 cente kadar düşürmüştür...devamlılıgı olmayan hiç bir brahma GRUPLARA DAHİL DEGİLDİR...
Mesajı Paylaş

• Gösterim 13,566 
  • Tavuk
  • 10 Yanıtlar

Ebay da bu brahma satışı hala devam ediyor. Hatta bir ara düşünmedim değil ama Salmon daha ağır bastı.  :) Mesajı Paylaş
Deve yavaş gider, ama hep gider!

Bu arada lütfen şunun altını önemle çizeyim kesinlikle yanlış anlaşılmasın...Tüm bu varyete besleyen veya elde eden arkadaşlarıma kesinlikle bir saygısızlık etmek istemem...bu bir varyetedir..orjinal brahmadır ve brahma olarak çokda güzel bir hayvandır....sadece bu bir grup degildir benim tüm söylemek istedigim budur Mesajı Paylaş

Kesinlikle size katılıyorum. Tüm hayvanlar çok güzel. Hepsine sahip olmak bakmak istiyor insan ama yer,maliyet,zaman söz konusu olunca seçmek zorunda kalıyoruz.Lemon'un ebayda bazı satıcılardaki görüntüsü hakikaten çok güzel.

Sonuç olarak Lemon,Salmon veya diğer gruplardan show kalite hayvan elde etmek için hepimizin çalışması gerekiyor. Mesajı Paylaş

Yukarıdaki resimde iddalı çekilmiş bir resim ..iki tavuk arasındaki farka bakın yeterli Mesajı Paylaş

Atilla bey, bir konu hakkında size danışma ihtiyacı hissettim.
Brahma ile ilgili araştırmalar yaparken nette karşıma iki tür çıktı. İkiside bana göre  varyete. Biri Red Pyle Brahma ve Buff Laced Brahma.Üstteki resimdeki horozu bu iki türe benzettim. Ama hangisi olduğunu çıkaramadım.Lemon horozu daha sarı gibi. Sizce yanılıyormuyum ?
Red Pyle Brahma
[IMG]http://img21.imageshack.us/img21/5276/redpylebrahma.jpg[/img] (http://imageshack.us/photo/my-images/21/redpylebrahma.jpg/)
Buff Laced Brahma
[IMG]http://img39.imageshack.us/img39/9881/bufflacedbrahma.jpg[/img] (http://imageshack.us/photo/my-images/39/bufflacedbrahma.jpg/)
Lemon Brahma
[IMG]http://img860.imageshack.us/img860/6953/lemonbrahma.jpg[/img] (http://imageshack.us/photo/my-images/860/lemonbrahma.jpg/)
Mesajı Paylaş

Salih bey ben bunların isimlerini bile kullanırken strese giriyorum ..dışardan okuyan sanki böyle bir brahma türü var gibi düşünebilir...bunlar yukarda dedigim gibi beyaz ve buff brahmalarla çalışılmıştır ..buff laced diye yazdıgınız brahmaya lütfen çok iyi bakın bunlar tam bir soygun düzeni avrupada bu çok yaygın bir durum...bu hayvan brahma degildir...Austuria zibrittir
sordugunuz saoruya gelince ben lemon pyle brahma şu şekilde olması lazım dersem ..bu brahmanın varlıgını kabul etmiş olurum Mesajı Paylaş

Buff Laced türü, Brahma ve Zibrit eşleşmesinde üretilen bir cins.Ama iki farklı cinsten çıkan türe Brahma denmesine karşısınız anladığım. Diğer Lemon ve Red pyle türü ise varyete brahma.
Yanlışmı düşünüyorum ? Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Buff Laced türü, Brahma ve Zibrit eşleşmesinde üretilen bir cins.Ama iki farklı cinsten çıkan türe Brahma denmesine karşısınız anladığım. Diğer Lemon ve Red pyle türü ise varyete brahma.
Yanlışmı düşünüyorum ?
evet salih bey bugün brahma dedigimiz türün içine farklı türlerin renk yaratmak için katılmasına karşıyım ...Diger Türler ise şimdilik varyete olarak duruyor..ama yarın kümeste öyle durmayacak çünkü grupların kendi arasında yapılan eşleşmelerinde aynı resmi bulamazsınız herzaman farklılaşan ton ve renkle bu devam edip gidecektir Mesajı Paylaş

Farklı türlerden elde edilen bu hayvanları yurt dışında satışları var.Nette Austria Zibrit diye arattığımda birşey çıkmıyor ama Buff Laced  diye aranınca bir sürü satıcı çıkıyor karşıma. Sonuçta bunları elde edebilmek içinde bir emek var. Sitede bunları varyete grubu içinde alt sınıf olarak kabul edemezmiyiz ? Mesajı Paylaş

Salih bey her türlü renk harmonisini brahma varyetesi olarak kabul edebiliriz..zaten kabul etmeme gibi bir lüksümüz yok çünkü bunların hepsi brahmadır...fakat içinde zibrit olan ve benimde çok iyi bildigim bir çalışmanın ben göz göre göre takipçisi olmam fakat diger resimdekiler için aynen sizin dediginiz gibi düşünüyorum bunların her biri elde ediliş zorluk derecesine göre mükemmel brahmalar
        Benim "sözde lemon pyle" denilen brahmayada bir itirazım yok ben bunun çıkış şekline tepkiliyim...dünya sallandı ..abartıldı...ben kendi kümesimde bunları hediye olarak verdim burada nasıl elde edildiginide yazdım ...yoksa bu varyetenin brahma oldugu tartışma bile götürmez ama bunu sakın kimse bir brahma grubudur diye kümesinde taşımaya kalkmasın
        100 yavru aldıgınızda 5 tane belki diyeceksiniz....70 tane kirli beyaz 25 tane kirli buff ve bunların 6- 7 aylıklarını inanın 30 tl ye veremiyeceksiniz....ben sadece işin bu tarafına kimsenin düşmesini istemiyorum Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.